Дачні будиночки своїми руками (проекти, фото):ви це зможете!

Дачні будиночки своїми руками (проекти, фото): це вам під силу.

Фото-12
Зміст

Плануємо простір
Проекти невеликих дачних будинків
Закладаємо фундамент
Підлога і стіни
Монтаж даху
Дачні будиночки своїми руками –  проекти, фото
Мрія багатьох городян – гарний маленький будиночок за містом, куди можна втекти від міського шуму і суєти, сховатися від спеки, відчути замість розпеченого асфальту приємну свіжість землі під ногами. Але от тільки не у всіх ці мрії отримують реальне втілення, здається, що дачний будинок – це і складно, і дорого, і довго. Насправді – побудувати дачний будиночок своїми руками досить просто.

Фото-7
Простий і комфортний дачний будиночок в лісі

 Плануємо простір

Вибір місця для майбутнього дачного будинку – не час для поспішних рішень. Продумане грамотне планування допоможе використовувати кожен клаптик землі максимально ефективно. Навіть не дивлячись на те, що це ваша земля, доведеться виконати ряд вимог, витримавши мінімальна відстань:

від вулиці – 5 м
від проїзду – 3 м
від сусідньої ділянки – 3 м
Не розглядаємо варіант з низиною – там буде накопичуватися вода. Оптимально – найвище місце на ділянці в північній (північно-західній) її частини.

Проекти невеликих дачних будинків

Розглядаючи типові проекти дачних будиночків, легко помітити, що безперечний фаворит – це одноповерхова споруда з горищем. Це перевірений часом варіант дачного будиночка, при цьому можна відмовитися від хозблоку, адже інвентар та господарські речі можна зберігати на горищі.

2-14

2-15
Проекти одноповерхового дачного будинку
До будинку можна прилаштувати терасу – влітку її можна буде використовувати як їдальню. Двоповерхові дачні будинки часто отримують, практично не зводячи «чистий» другий поверх, облаштувавши замість нього мансарду. Тоді на першому поверсі можна спланувати кухню і вітальню, а другий поверх – під особистий простір (спальні) власників.

2-21
Проект будинку з мансардою і невеликою терасою

2-12
Проект будинку з терасою і мансардою
Порада! Значно заощадити можна на системі опалення – навіть за найскромнішими розцінками на монтаж класичної (котел, труби й радіатори) припадає 15-20% загального бюджету. Якщо ви будуєте маленький дачний будиночок своїми руками, де припускаєте жити тільки в «сезон» (пізня весна – рання осінь), то для його обігріву в негоду можна обійтися електричними або інфрачервоними обігрівачами.  Або булер”яном( при правильному будівництві комина це найкраща система опалення для дачі, це пише людина, яка сидить на дачі  в футболці і шортах 28 жовтня)
Дуже затребуваними стають збірні дачні будиночки – невибагливі, зовні одноманітні параллепіпеди з дахом змінили цікаві в архітектурному плані будівлі, з поліпшеним плануванням, в один / два поверхи.

Фото-91 Одноповерховий збірний дачний будинок

Фото-32
 Одноповерховий дачний будинок з горищем і мансардою
Ви купуєте свого роду будівельний конструктор, такий дачний будинок легко звести, маючи тільки базові знання про будівництво. Головне, що в ньому вже передбачені всі системи – електропроводка, вентиляція, кондиціонування, водопровід. Це допоможе уникнути безлічі помилок, які допускають новачки, які вирішили побудувати дачний будиночок своїми руками.

2-5

2-9Двоповерховий дачний збірний будинок
Збірно-розбірний дачний будиночок призначений для тривалого відпочинку з сім’єю або друзями, він більший за площею, може бути в один або два поверхи, поліпшеного планування. Такий будиночок укомплектований технічним приміщенням, кухнею, кімнатами відпочинку та ванною кімнатою, обладнаний системою опалення, вентиляції, кондиціонування, забезпечений електрикою.

Фото-141
Маленький одноповерховий дачний будинок

2-4
Простий збірний дачний будинок
У будиночку можуть встановлюватися водонагрівач, мийка, стільниця, навісні полиці, душова кабіна, необхідна сантехніка. Після установки такого дачного будиночка не потрібно додаткових ремонтних робіт, він повністю готовий до експлуатації.

117
Компактний двоповерховий дачний будинок

2-18Простий і комфортний збірний дачний будиночок
Фото-4
Простіше – не означає гірше
Закладаємо фундамент

Вибір типу фундаменту прямо пов’язаний з вибором матеріалу, з якого буде зводитися будинок, а так само поверхні грунтуі. Легкі будинки (з оциліндрованого дерева, бруса, каркасні будинки і модульні) можна зводити на стовбчатому або гвинтовому фундаменті, важкі (цегла, газобетон, камінь, бетонні блоки) і двоповерхові будинки зажадають закладки стрічкового фундаменту (як варіант – збірного, з ЖБ-блоків ) по всьому периметру і під несучими стінами будинку.

3-3
Приклад стовпчастого фундаменту1-3
 Гвинтові палі для гвинтового фундаменту
1-4
Готовий гвинтовий фундамент
1-2
Класифікація стрічкових фундаментів
2-2
Схематичне зображення фундаменту
Важливо знати глибину промерзання грунту – фундамент повинен закладатися нижче цього рівня, враховуючи при цьому і рівень, на якому залягають підземні води.

2-11 116
Основи закладки фундаменту щодо рівня промерзання грунту
У цокольній частині потрібно облаштувати гідроізоляцію на рівні 0,2-0,5 м від грунту. Якщо грунт досить сухий (пісок), в якості стяжки можна зробити цементно-піщану стяжку товщиною 2-4 см. Для вологого ґрунту поверх такої стяжки потрібно укладання руберойду – у два шари. Як варіант – на суху стяжку руберойд можна наклеїти за допомогою гарячої мастики. Гідроізоляція облаштовується нижче передбачуваного рівня закладки балок для підлоги.

Порада! У цоколі, щоб забезпечити вентиляцію під підлогою, роблять невеликі отвори, які закривають захисною сіткою.
Навколо цоколя створюється відмостка, її ширина – не менше 70 см (вона повинна виступати далі, ніж звис карниза), що має невеликий ухил, спрямований від стін будиночка. Для цього видаляється верхній шар землі, насипається глина (пісок), поверх неї – шар щебеню (гравію, битої цегли) і заливається бетоном (закочується асфальтом).

2-11
Види відмосток2-11
Готова відмостка викладена плиткою
Підлога  і стіни

Настил підлоги починають з укладання лаг. Для утеплення підлоги між лагами прокладають утеплювач, поверх якого розкладають пароізоляцію. До лаг її кріплять степлером, стики проклеюють скотчем. Потім укладають чорнову підлогу, для чого використовують необрізну, найдешевшу дошку, попередньо обробивши її засобом від вогкості і гниття. І вже потім розстеляють чистову підлогу. У двоповерховому будинку каркасом для підлоги на другому поверсі служать стельові балки першого поверху.

полСхематичне зображення облаштування підлогового покриття
пол5Один з етапів настилу підлоги, утеплювач укладають між лагами
Технологія зведення стін, природно, залежить від типу матеріалу. Якщо ви будуєте садовий будиночок своїми руками, то оптимальним рішенням стане каркасна конструкція. Спочатку збирається жорсткий каркас – чорновий брус укладається по периметру, по кутах майбутнього будинку встановлюються і жорстко закріплюються 4 стовпа, а за допомогою брусів монтується каркас. Потім каркас обшивається ДСП (фанерою), усередині закладається утеплювач.

стеныЗведення стіни каркасного будинку – по периметру встановлені бруси
стыны1
Бруси частково обшиті ДСП, готові соти для утеплювача
Хорошим рішенням для дачної ділянки стане будинок з профільованого або клеєного бруса – він досить дешевий, не вимагає масштабних штукатурних робіт, в ньому відмінний мікроклімат. Правда, для самостійного зведення він на порядок складніший, ніж каркасний.

1111
Будинок з профільованого бруса
Цегляний (кам’яний, з газобетону або бетонних блоків) будинок міцний і довговічний, але його будівництво дуже затратне і зажадає залучення додаткових, а головне – дуже кваліфікованих робочих рук.

Монтаж даху

Дах садового будиночка (одно- або двосхилий) складається з крокв, на яких розміщені настил і обрешетування, і покрівлі. Кроквяні ноги включаються в стіну (у верхню обв’язку) або в мауерліт, який укладають по периметру стіни. На кроквах закріплюють обрешітку з дощок, вона може прибиватися впритул або у розбіг, паралельно коника.

крыша2Кріплення кроквяної ноги
В якості покрівлі можна використовувати хвилястий шифер, натуральну черепицю, профільований метал, ондулін або м’яку черепицю. Коник і злам даху покриваються особливими фасонними деталями.

крыша крыша1
 Схема повноцінного покриття даху
На заключному етапі встановлюють віконні та дверні блоки, проводять внутрішні оздоблювальні роботи, кріплять архітектурні деталі – налічники, водовідливи і т.д.

работы
Завершення внутрішніх робіт

Дачні будиночки своїми руками  –  проекти, фото

1 Фото-1 Фото-1 Фото-2 Фото-3 Фото-4 Фото-5 Фото-6 Фото-8 Фото-9 Фото-10 Фото-11 Фото-12 Фото-13 Фото-14 Фото-15 Фото-16 Фото-17 Фото-18 Фото-19 Фото-20 Фото-21 Фото-23 Фото-24 Фото-25 Фото-27 Фото-28