Запашні настоянки з ягід – чудовий напій для дорослих. Багата палітра смаків в них поєднується з бадьорістю, свіжістю і цілющою силою. А головне, весь цей аромат легко зберегти до самої зими, щоб потім насолодитися чудовими спогадами про літо.
Казкова малина
малинова настоянка
Як зробити настоянку на спирту з ягід? Зрозуміти основний принцип приготування допоможе універсальний рецепт малинової настоянки. Злегка розминаємо 3-4 кг зрілої малини і висипаємо її у велику скляну банку. Заливаємо ягоди спиртом так, щоб він повністю їх покрив. Настоюємо малину 2-3 дня на сонці, час від часу помішуючи. Потім проціджуємо ягоди через марлю і віджимаємо м’якоть. Варимо сироп з 300 мл води і 400-500 г цукру, вливаємо його до відфільтрованого настою і залишаємо на 2-3 тижні в темному теплому місці. Якщо помітили мутний осад, знову процідіть настоянку. Будьте обережні, вона може вразити своєю міцністю.
Ожинове диво
Напій з таким яскравим насиченим смаком нітрохи не поступається домашньому вину.
Рецепт настоянки з ягід на горілці мало чим відрізняється від варіації на спирту. Втім, сюди можна додати кілька штрихів, тим самим удосконаливши напій. Засипаємо в скляну ємність 250-300 г стиглої, але ні в якому разі не перезрілої ожини. Розминаємо товкачем 3-4 листочка м’яти з цедрою ½ лимона і 3 ст. л. цукру. Додаємо цю суміш в ягоди, заливаємо 500 мл горілки, перемішуємо і щільно закриваємо кришкою. Настоюємо ожину в теплі 6-8 тижнів, кожні 5 днів злегка струшуючи. В кінці фільтруємо настойку, розливаємо по пляшках і закупорюємо. Напій з таким яскравим насиченим смаком нітрохи не поступається домашньому вину.
Настоянка з вишні
Вишнівка – ще один приголомшливий алкогольний напій з ягід. Найкраще вибирати для неї солодкі сорти, такі як «Шоколадниця», «Тамаріс» або «шпанка». І ще один нюанс. Якщо піввялити стиглі ягоди пару днів на сонці або пропекти їх в духовці при 60-80 ° C протягом 5 годин, настоянка не буде водянистою. Отже, засипаємо 1 кг ягід без кісточок 700 г цукру в банку, кладемо 6-8 листків вишні і 4-5 бутонів сушеної гвоздики. Ми залишаємо цю суміш на 5-6 тижнів на сонці, періодично перемішуючи її лопаткою. Потім добре проціджуємо сік і доливаємо до нього 600 мл коньяку – саме так роблять відмінну вишнівку в Вірменії. Фільтруємо і в пляшки.
Любителі експериментів можуть зробити настоянку з ягід на самогоні. Для неї можна взяти будь-яку смородину: червоних, чорних і навіть білих сортів. Головне, відібрати зрілу ягоду і очистити її від всіх гілочок. Доводимо до кипіння суміш з 200 мл води і 300 г цукру, висипаємо 400 г смородини і кип’ятимо 3 хвилини. Остигші ягоди розминаємо, додаємо 500 мл самогону і переливаємо в банку з кришкою. Жменя смородинового листя додасть настоянці чудовий аромат і глибокий смак. Дозрівати її залишимо в теплому темному місці на 2 тижні. Не забувайте кожні 3 дні перетрушувати ягоди. Готовий напій фільтруємо і розливаємо по пляшках.
Чорнична настоянка нагадує ягідний лікер, так що її сміливо можна подавати до десерту
Чорниця з приємною кислинкою і легкими в’яжучими нотками – ідеальний вибір для рецепта настойки ягід на спирту. Злегка розминаємо 1,5 кг промитих ягід, засипаємо в банку 250-300 г цукру і заливаємо літром розведеного до 45 ° спирту. Яскравими відтінками наситять настойку ¼ ч. л. тертого імбиру і 3-5 листочків розмарину. Перемішуємо вміст банки, щільно закриваємо кришкою і ставимо в сонячне місце на місяць. Кожні 5 днів як слід струшуємо ягоди. Після закінчення терміну проціджуємо настій крізь марлю і розливаємо по пляшках.Така настоянка нагадує ягідний лікер, так що її сміливо можна подавати до десерту.
Журавлина – всенародно улюблена домашня настоянка з ягід на спирту. Правда, щоб насолодитися її смаком, доведеться потрудитися. Для початку потрібно кожну ягоду проколоти голкою, інакше настоянка буде каламутною. Тільки потім перетираємо 400 г журавлини в кашку і викладаємо в банку. Додаємо ¼ ч. л. кореня калгану, 110 мл спирту, 120 мл води, закриваємо кришкою і прибираємо на 2 тижні в темне місце. Потім вливаємо в настій сироп з 100 мл води і 120 г цукру. Через тиждень знову його проціджуємо і розливаємо в пляшки. Корінь калгану можна відшукати в аптеці. Він подарує напою деревні нотки, які так вдало гармоніюють з журавлиною.
Настоянки з агрусу дуже незвичайні
Дивовижна настоянка виходить зі свіжого агрусу. Колір ягід значення не має, хоча червоні сорти додадуть напою більш яскравий насичений відтінок. А ось для алкогольної основи краще взяти горілку. Отже, заповнюємо трилітрову банку промитим агрусом до «плечиків». Посипаємо 300 г цукру і заливаємо 500 мл. Закриваємо банку капроновою кришкою, енергійно струшуємо і залишаємо в темному місці при кімнатній температурі на 5-6 тижнів. Обов’язково перетрушувати ягоди кожні 7 днів. Готову настоянку фільтруємо, розливаємо по пляшках і зберігаємо для відповідного приводу.
За матеріалами https://www.liveinternet.ru/community/fitil_dom2/post417057653/