Соус “Часниковий”
Для приготування часникового соусу на основі майонезу нам знадобиться вже готовий домашній майонез, часник, зелень (кріп або петрушка) і сіль.
Інгредієнти:
100 г домашнього майонезу
3-5 зубчиків часнику
1 ст. л. кропу
дрібка солі
В заготовку до майонезу вводимо дрібно нарізаний часник. Точно так само дрібно ріжемо зелень і додаємо до маси разом з дрібкою солі. Добре перемішуємо і відправляємо настоятися в холодильнику в скляній банці з кришкою на півгодини. Такий соус чудово поєднується з обсмаженими баклажанами або кабачками з помідорами, а також з запеченою картоплею.
Соус “Тартар”
Класичний холодний соус французької кухні традиційно готують з круто звареного жовтка, зелені і рослинної олії. Іноді додають каперси, мариновані огірки, ріпчасту цибулю та іншу зелень. В домашніх умовах можна приготувати спрощений “Тартар”, в основі якого майонез.
Інгредієнти:
1 ст. майонезу
1 ч. л. каперсів
½ Склянки маринованих огірків
2 ч. л. діжонської гірчиці
2 ст. л. зеленої цибулі
2 ч. л. лимонного соку
сіль і мелений чорний перець за смаком
Змішати до однорідної маси майонез (домашній), дрібно нарізану цибулю, каперси і мариновані огірки, додати гірчицю, сіль, перець і лимонний сік. Перемішати і охолодити в холодильнику. Подавати такий соус до страв із риби і морепродуктів, ростбіфу, холодноої печені.
Готується соус на основі японського хрону – васабі. Через дорожнечу цього зеленого хрону у багатьох ресторанах за межами Японії його роблять на основі хрону звичайного, додаючи спеції і харчовий барвник. Тому, купуючи такий васабі в супермаркеті, не варто розраховувати на його відмінну якість.
Інгредієнти:
100 р майонезу
2-3 ст. л. васабі
Просто додаємо до майонезу васабі. Якщо любите погостріше, додайте більше, якщо віддаєте перевагу менш пікантному соусу – достатньо і однієї ложки. Все ретельно перемішати в скляному посуді і поставити в холодильник охолоджуватися. Можна подавати до рибних страв і салатів.
Кажуть, гірчиця підвищує апетит і покращує травлення. А ще чудово підійде тим, хто хоче схуднути, оскільки в ній містяться речовини, що розщеплюють жири. Зберігати соус на основі гірчиці потрібно в холодному і темному місці, інакше він втратить свій смак і аромат.
Інгредієнти:
100 р майонезу
1-2 ст. л. французької зернистої гірчиці
сіль і перець за смаком
В домашній майонез додати 2 ст. л. зернистої гірчиці. Посолити, поперчити і відправити в холодильник настоятися. Такий соус чудово поєднується зі стравами на грилі, зокрема з куркою.
Гострий соус “Чилі”
Червоний перець має сильний пряний аромат і гострий, а часом навіть пекучий смак. Якщо є протипоказання до вживання гострих страв, від такого соусу краще відмовитися. До речі, печіння від перцю знімається не водою, а молоком. Ну, це на той випадок, якщо перець ви ріжете ножем, а не використовуєте готову пасту.
Інгредієнти:
100 р майонезу
2 ст. л. пасти чілі
Домашній майонез потрібно з’єднати з пастою чилі. Якщо бажаєте отримати більш гострий соус можна додати 3 ложки пасти. Щоб отримати менш цікавий варіант, буде достатньо 1 ложки. Соус підійде до страв, приготованих на грилі.
Соус для бургерів
Купуючи в фаст-фуді бургер, ми зазвичай беремо до нього популярний соус барбекю або кисло-солодкий. У домашніх умовах такий соус можна приготувати на основі майонезу.
Інгредієнти:
100 р майонезу
2 ст. л. томатного кетчупу
1 ч. л. пасти чілі
жменя оливок
паприка
Змішуємо майонез з пастою і кетчупом, додаємо дрібно нарубані оливки і паприку, добре перемішуємо і даємо настоятися. Такий простий соус чудово поєднується з гамбургерами, які, до речі, теж можна приготувати в домашніх умовах.
Соус із зеленню
Соус, приготований на основі майонезу і зелені, прекрасно підійде до холодних страв з риби та м’ясних закусок.
Інгредієнти:
100 г майонезу
листя салату
шпинат
зелень петрушки і кропу
естрагон
1 ст. л. оцту
Листя салату і шпинату промити і добре проварити в окропі 2-3 хвилини. Остудити, потім дрібно порубати і додати 1 ст. л. готової зелені до майонезу. Додати сіль і оцет за смаком.
За матеріалами https://tsn.ua/lady/kukhnya/recepty/sousi-na-osnovi-mayonezu-7-prostih-receptiv-638988.html