5 органічних добрив для здорових огірочків

Огірок – настільки рідна культура для всіх українців, що без нього мало хто уявляє свій город. Для багатьох вирощування огірків починається ще взимку з розсади. Згодом вона переселяється в утеплені теплиці, щоб вже на Паску порадувати сім’ю хрумким свіжим огірочком. А що вже літом на українських грядках огірок – основна після картоплі рослина, то це без сумніву. А скільки «хімії» можна купити на базарі, щоб ці огірочки росли і красиві, і великі… Аж страшно!

Огірочки, ж які вирощують для себе, бабусі «фермери» підживлюють органічними підкормками. В цій статті розкажемо, якими.

Отже чим підживити огірки, не використовуючи «хімії»? Раджу наступні п’ять підкормок:

 • Добриво з хліба;
 • На основі дріжджів;
 • Золи;
 • Курячого посліду;
 • Лушпиння цибулі.

Насправді, такі підкормки можна використовувати не тільки для огірків, а й для інших рослин, в тому числі, й для квітів. Будь-яка органіка покращує якість ґрунту. А він, як відомо, основа гарного врожаю.

Як зробити добриво для огірків з хліба?

Це одна з найпростіших у виконанні підкормок, але не менш поживна за інші. Все, що треба – наповнити відро на дві третини нарізаними на невеликі шматочки чорним або сірим хлібом. Заливаємо водою і ставимо під прес у тепле місце на 7-10 днів.

підживлення огірків хлібом зображення

Такий своєрідний хлібний квас для огірків треба розводити в пропорції 1:3 з водою. Поливати огірки під корінь раз в тиждень з початку цвітіння до кінця вегетації.

Добриво з хліба має кислу реакцію. Якщо у вас  і так кислий ґрунт, додавайте у рідину крейду (грам сто на відро).

Дріжджі – щоб огірки росли, як на дріжджах

Дріжджі – універсальне добриво практично для всіх рослин. Дуже полюбляють їх і огірочки. Що вони їм дають?

 • Підвищують витривалість розсади до недостатнього сонячного освітлення;
 • Стимулюють ріст коренів;
 • Підвищують імунітет рослин;
 • Стимулюють їх ріст.

підживлення огірків дріжджами зображення

Добриво для огірків на дріжджах я готую так: в нехолодній воді розводжу 100 грам живих дріжджів або 10 сухих. Додаю у розчин 2-3 столові ложки цукру. Настоюю приблизно години три. Поливаю огірки під корінь цією бражкою, розведеною у пропорції 1:5 з водою. Читала в Інтернеті і чула від знайомих більш складні рецепти підкормок на основі дріжджів. Впевнена, вони теж працюють, але я не люблю зайвої мороки, то ж вибрала найпростіший варіант.

Огірки (та і будь-які рослини, в тому числі, й помідори) гарно відкликаються на таке добриво з дріжджів. Головний ефект – культури пришвидшують процес нарощення зеленої маси. То ж ідеально використовувати таку підкормку приблизно через два тижні після висадки розсади у ґрунт. На той час вона вже прийметься і буде готова до інтенсивного росту. За два тижні добриво для огірків з дріжджів можна внести повторно.

Як підживити огірки золою?

Хімічний склад золи визначити доволі складно, бо він залежить від того, які рослини і якого віку ви спалили. Нагадаю, що добриво з золи можна готувати тільки з органічного матеріалу. Спалені сміттєві поліетиленові мішки і пластикові пляшки – це не та зола, яка принесе користь вашим рослинам.

Та будь-яка органічна зола багата на кальцій, а для росту огірків – це саме те, що треба. Золою можна удобрювати огірки найбільше. За період їх вегетації – до 6 раз. Перший – коли тільки з’явиться третій листочок. Наступний – на початку цвітіння. А потім – кожні два тижні.

підживлення огірків золою зображення

Золу можна вносити в сухому вигляді. Просто посипаєте землю перед поливом. Можна поливати огірки настоєм з золи. Готуєте так: на десятилітрове відро води беремо грамів триста золи. Настоюємо тиждень, не менше. Протягом цього часу регулярно розмішуємо розчин. Поливаємо під корінь в теплу погоду після попереднього поливу (не в суху землю).

Курячий послід для огірків

Доступне добриво для всіх, хто тримає курей. І дуже багате на азот, фосфор, цинк, мідь. Для підживлення огірків можна використовувати настій або сухий курячий послід.

підживлення курячим пометом зображення

Сухий вносять на ґрунт під перекопку (я не копаю, а тільки розпушую землю плоскорізом) або цілий, або подрібнений. Найкраще це робити на початку або вкінці сезону. На квадратний метр знадобиться приблизно пів кілограми посліду.

Удобрювати огірки настоєм з курячого посліду можна тричі за сезон:

 • На початку вегетації;
 • Під час цвітіння;
 • Під час активного плодоношення.

Настій готують так: наповнюють відро на третину курячим послідом і заливають до верху водою. Помішуючи час від часу, настоюють 2-4 дні. Готове добриво для огірків розводять у пропорції 1:4 і поливають рослини з розрахунку 1,5 літри добрива на один квадратний метр грядки.

Добриво для вирощування огірків з цибулиння

Дуже хороше живлення для огірків може дати настій з цибулиння. Особливо така підкормка актуальна, якщо їх листя починає жовтіти.

Для приготування настою потрібна склянка лушпиння з цибулі, яку заливаємо водою (8 літрів). Доводимо до кипіння, знімаємо з вогню, закриваємо кришкою і даємо настоятися протягом 3-4 годин. Проціджуємо і поливаємо огірки під корінь. Можна настоєм з лушпиння цибулі обприскувати всі рослини, не тільки огірки. Це захистить їх від деяких хвороб і стане чудовою позакореневою підкормкою.

ВАЖЛИВО! Будь-які рідкі підкормки можна вносити тільки у вологу землю. Бажано ввечері. Можна зранку, але тільки не в спеку. Між внесенням різних органічних добрив має бути перерва хоч в кілька днів. Про те, як подовжити плодоношення огірків, читайте незабаром.

За матеріалами http://zelenasadyba.com.ua/na-gryadci/5-organichnix-pidkormok-pri-viroshhuvanni-ogirkiv.html