Що категорично не можна робити в Страсний тиждень

Що категорично не можна робити в Страсний тиждень

Під час Страсного тижня діє найбільша вибірковість в їжі, а також правила Великого посту. 2-5 квітня – «сухі» дні, можна їсти лише хліб, овочі, фрукти; 6 квітня – повне утримання від їжі, 7 квітня – гаряча їжа без олії.

Великий понеділок (2 квітня)
У цей день потрібно закінчити всі роботи по дому – пофарбувати, відремонтувати, прибрати.

Великий Вівторок (3 квітня)
У цей день прийнято завершити прання, прасування, ремонт одягу.

Велика середа (4 квітня)
У цей день з дому виносили останнє сміття, готували яйця і все необхідне для їх фарбування.

Чистий Четвер (5 квітня)
У цей день необхідно викупатися до сходу сонця. Вважається, що вода в цей день має цілющі властивості.
У четвер також починають готувати паски. Перед замісом тіста потрібно помолитися, очистити душу і простір навколо, інакше паски можуть не вийти.
У Чистий четвер у церквах запалюють свічки, які потрібно зберегти і принести додому – ця свічка буде захищати ваш будинок від пожежі протягом року.
У народі вважають, що в цей день душі праведників повертаються на землю, щоб справити «Мертвецький Великдень». Вночі в церкві в цей день можна побачити померлих священиків і парафіян.

Страсна П’ятниця (6 квітня)
У Страсну П’ятницю 2018 не можна нічого робити по дому, співати, танцювати або слухати музику. На згадку про муки Христа забороняється вживання їжі. Увечері під час богослужінь в церкві виносять Плащаницю.

Велика субота (7 квітня)
Вважається самим важким днем ​​для господинь – в цей день готують все для пасхального застілля. Також продовжують фарбувати яйця.

Велике Воскресіння (Великдень)
Після закінчення поста, коли душа і тіло готові прийняти радість Спасіння, приходить Велика неділя – День Пасхи.

Найсуворішим днем ​​Великого посту вважається Страсна п’ятниця. У 2018 році вона випадає на 6 квітня. В цей день у церквах припиняється дзвін, а віруючі майже нічого не їдять.
Вважається, що саме в Страсну п’ятницю Ісус Христос приніс себе в жертву і був розіпнутий, щоб воскреснути через три дні і потім піднестися.
До цього дня церква рекомендує господаркам завершити приготування до Великодня. При цьому в народі вважається, що у Велику п’ятницю найкраще фарбувати яйця, пекти паски.
Перед початком роботи господині повинні прочитати «Отче наш», а потім вимовити «Господи, благослови» і лише потім приступати до готування.
Також з випічкою пов’язано ще одне повір’я: смачною і красивою паска буде тільки в тому випадку, якщо ніхто не буде бачити тісто. А під час випікання не можна голосно говорити.