Всі рослини цього сімейства люблять світло. Чим більше цього світла буде, тим краще для кімнатних квітів. Коли сукуленти тримають на балконі, вони набувають яскравих і цікавих барв.
З цих рослин виходять цікаві композиції, які можна поставити на письмовий або журнальний стіл. Але, варто пам’ятати, що в темне місце рослина ставиться тільки на 1,5 місяці. При цьому квітку не можна поливати. Земля повинна бути повністю суха.
Після того, як час минув рослина знову повертають на підвіконня і поливають. Ставити рослину назад на журнальний столик можна тільки після того, як пройшло 2 місяці.
Змусити квітку цвісти при вирощуванні без денного світла неможливо. Суть в тому, що сонячне світло має 50000 люкс, в той час, коли лампа штучного освітлення всього 5000. До того ж, в штучному світлі немає ультрафіолетового спектру, який потрібен рослинам для фотосинтезу. Простіше кажучи, вирощувати сукуленти повністю під штучним освітленням не вийде.
Влітку поливають рослину до 2 разів на тиждень. Взимку полив проводиться тільки 1 раз на місяць. Суть в тому, що вітчизняний клімат істотно відрізняється від мексиканського клімату. Саме, з Мексики і потрапили до нас ці рослини.
Взимку в Україні не так багато світла. До того ж вікна віднімають ще 15% від того що потрапляє. У результаті сукуленти тягнуться до сонця, але не отримавши достатньо освітлення втрачають свою привабливість.
Щоб зберегти справжню красу рослини їй влаштовують штучну посуху взимку. Суккулент припиняє своє зростання і впадає в сплячку. Навесні з рясним поливом і яскравим сонцем почнеться його активна фаза зростання.
Розмножуються рослини відносно просто. Сукуленти можна розмножувати не тільки живцями. З кожного листочка може вирости повноцінну рослину. Але, листки та черешки у воду ставити не рекомендується. У таких умовах він покриється цвіллю і згниє. Зелений листочок відразу садять в землю, і він приймається.
Сукуленти відносяться до рослин, які звикли накопичувати воду. Так задумано природою, інакше в пустелі їм просто не вижити. Залежно від того, де рослини накопичують воду їх ділять на кілька видів.