Де відпочити в Україні: 15 українських курортів, що не поступаються європейським

Настало літи і нам хочеться відпочивати. Зрозуміло, що не кожен з нас може дозволити собі навіть бюджетний відпочинок в Європі, але якщо розглянутися навколо, то можна відкрити для себе багато цікавих місць в Україні. На деякі курорти України навідуться навіть мешканці сусідніх країн. Та навіть не це додає престижу нашим курортам.

Чисте повітря, особливий мікроклімат, гори та джерельні ріки, цілюща вода, насичена мінералами та оздоровлювальні грязі з солоними озерами – всіма  цими природними багатствами може пишатися наша Україна.

Ми проглянули основні курорти, якими цікавляться українці, та створили власний список місць, куди можна податися на оздоровлення та просто гарно відпочити на природі. Нижче наведена таблиця курортів України з особливостями кожного з них.

1. Миргород

Незважаючи на те, що курорт Миргород у порівнянні з курортами Трускавець та Моршин відносно молодий (йому ще немає й ста років), він користується великою популярністю не тільки в Україні, а й за кордоном.

Основними лікувальними факторами курорту Миргород є торф’яна грязь та унікальна мінеральна вода, яка не поступається баден-баденській, аахенській, соденській.

Миргородський санаторій пропонує ціни за особу від 360 грн., куди входить харчування, лікування та проживання.

Миргород

Миргород

Переглянути всі ціни на курорт в Миргороді

2. Моршин

morshyn

Курорт Моршин – один із найстаріших бальнеологічних курортів України. Розташований він у Львівській області за 85 км від Львова. Моршинська вода – одна з найвідоміших в Україні.

Ціни на курорт Моршин приблизно дорівнюють миргородським: від 310 грн. з особи.

Моршин

Моршин

Переглянути всі ціни на курорт в Моршині

3. Солотвине

Солотвине

 

Курорт Солотвине розташований у Закарпатській області в селищі з однойменною назвою. Одним із найбільших солоних озер курорту Солотвине є озеро Кунігунда. Через велику концентрацію солі його прирівнюють до Мертвого моря.

Зупинитися в Солотвиному можна дуже бюджетно: від 100 грн. на добу. Щоправда, сюди не сходить харчування, зате можна вдосталь подихати свіжим повітрям Закарпаття та покупатися в солоних озерах. Є тут і цілющі грязі.

Солотвине

Солотвине

Переглянути всі ціни на курорт в Солотвине

4. Східниця

shidnycia

Східниця – невелике курортне селище міського типу у Львівській області. Розташоване воно у мальовничій долині серед карпатських гір, порослих лісом.

На території Східниці розташовано 38 джерел мінеральних вод. За складом вода дуже різна. Є серед них знамениті «Нафтуся» та «Боржомі», залізисті води (що містять у своєму складі не менше 20 мг/л заліза), бромні води (насичені бромом хлоридно-натрієві води). Таке розмаїття мінеральних вод у Східниці є особливістю цього курорту, та приваблює сюди людей навіть з Європи.

Ціни на курорт у Східниці коливаються від 200 грн. на особу з харчуванням. Тут переважно послуги надають місцеві мешканці або власники приватних садиб. Джерела курорту розташовані досить далеко одне від одного, тому варто обирати проживання там, де вам найзручніше дістатися до потрібної мінеральної води (і не забувайте про черги:)).

Східниця

Східниця

5. Трускавець

truskavets

Курорт Трускавець – один із найпопулярніших курортів України. Своїми лікувальними можливостями він не поступається Карловим Варам, Баден-Бадену, Вісбадену та іншим.

В місті знаходиться 14 родовищ унікальних мінеральних вод. Знаменита «Нафтуся» бере свій початок саме тут, у Трускавці.

У Трускавецьких санаторіях ціни на проживання з харчуванням починаються від 250 грн., наприклад, в санаторії “Рубін” чи “Алмаз”. Є і звичайні готелі Трускавця з цінами від 170 грн. за двомісний номер, перелік готелів можна знайти тут.

Трускавець

Трускавець

6. Хмільник

kmilnyk

Курорт Хмільник унікальний особливою радоновою водою, а також торф’яною гряззю місцевого походження. Це основні фактори, на яких базується санаторно-курортне лікування. Крім того, курорт Хмільник розташований у мальовничій місцевості – лісопарковій зоні, в безпосередній близькості до річки Південний Буг.

Мінеральна вода Хмільника цілюща завдяки наявності в ній інертного газу – радону. Її успішно використовують для ванн (так звані радонові ванни), а також для прийому всередину.

Ціни на відпочинок та лікування у Хмільнику починаються від 370 грн. за 1 особу в двомісному номері. Сюди ж входить харчування та лікування на добу.

Хмільник

Хмільник

Переглянути всі ціни на курорт у Хмільнику

7. Черче

cherche

Курорт Черче – бальнеогрязевий курорт України. Село Черче розкинулося в лісостеповій зоні, поблизу річок Струг та Потік. Славу курорту Черче приносять родовища унікальних мінеральних вод – сірководневих сульфатно-гідрокарбонатних кальцієвих та сульфатно-кальцієвих. Для прийому внутрішньо використовують сульфатно-кальцієві мінеральні води. Для ванн застосовують сірководневі сульфатно-гідрокарбонатні кальцієві.

Ціни на курорт у Черче варіюються від 120 грн. з особи за номер на добу і вище. Сюди входить лише проживання.

Черче

Черче

Переглянути інші ціни в Черче

8. Шаян

шаян

Курорт Шаян – бальнеологічний курорт України. Розташований він на схилах Вигорлат-Гутинського (або, як його ще називають, Ужгород-Хустського) хребта, в маленькому закарпатському селі Шаян.

Через присутність метакремнієвої кислоти в шаянських мінеральних водах фахівці прирівнюють їх до мінеральних вод відомого курорту Діліжан у Вірменії, хоча за наявністю в них гідрокарбонатів вони не поступаються «Єсентукам», «Боржомі» та «Віші-Селестон».

Ціни на курорт в Шаяні дещо вищі. За добу в санаторії “Шаян” ви заплатите від 280 грн. (1 особа в двомісному номері) включно з 3-разовим харчуванням та лікуванням.

Шаян
Шаян

Переглянути всі ціни на курорт у Шаяні

9. Поляна

поляна

Курорт, на якому основою лікування є природна мінеральна вода. Середня ціна в Поляні з особи – 240 грн. з харчуванням та лікуванням. Доступні як санаторії, так і звичайні готелі.

Поляна
Поляна

10. Солочин

солочин

Курорт знаходиться між двома горами, тут можна об’єднати лижний відпочинок з лікувальними процедурами в санаторіях. На території курорту налічується близько 15 мінеральних джерел. Велика частина їх знаходиться на початку села, а біля підніжжя гори Тесаник є джерело цілющої сірководневої води. Відпочити можна як на турбазі (від 350 грн. за номер та 3-разове харчування), так і в приватних садибах (від 50 грн. за особу на добу).

Солочин
Солочин

11. Берегове

берегове

Курорт Берегове відомий термальними джерелами, де діють свердловини з гарячою мінеральною водою, які насичені залізом. На двох озерах діють термальні джерела високої мінералізації, аналоги яких можна зустріти на Камчатці та Сахаліні, в Ісландії та Угорщині. Басейн з термальною мінеральною водою функціонує на території навчально-спортивної бази «Закарпаття».

Заповнюється басейн з гейзера глибиною 1080 м кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієвими водами високої мінералізації, що сприяє знищенню більшості хвороботворних мікробів. Вода не фільтрується і тому є каламутна (брудно-коричневого кольору). Лікарі не рекомендують перебувати у воді більше 2-х годин на добу – це може призвести до втрати свідомості. Але короткострокове перебування у воді термального джерела, призводить до позитивних наслідків.

За відгуками, які ми прочитали при підготовці даного матеріалу, рекомендуємо вам відвідати інший басейн з термальною водою, що знаходиться в комплексі “Жайворонок”. Та й ціни тут непогані: від 280 грн. за номер. Користування басейном – 100 грн. за 2 години.

Берегове
Берегове

12. Великий Любінь

Великий Любінь

У селищі Великий Любінь знаходиться один з найстаріших курортів Європи, лікувальні сірководневі джерела якого описані особистим лікарем короля Стефана Баторія. Тепер тут функціонує санаторій «Великий Любінь». Основними лікувальними факторами є сірководнева вода типу «Мацеста» і торф’яні багна (грязі).

Великий Любінь
Великий Любінь

13. Медобори, Тернопільська область

медобори

Медобори – унікальна геолого-ботанічна пам’ятка, якій немає подібних у нашій країні. Сучасні Медобори – справжня скарбниця лікувальних факторів. Подільські Товтри благотворно впливають на формування навколишнього клімату. Висота пасма, його положення, залісненість створюють тут сприятливі для людини мікрокліматичні умови. Природа наділила цей куточок і унікальними підземними скарбами – цілющими водами.

Зараз у санаторії використовуються з лікувальною та профілактичною метою чотири природні фактори: сірководнева вода зразка відомої “Мацести”, натрій-хлоридна йодобромна мінеральна вода зразка моршинської, сульфатно-гідрокарбонатне торфоболото та голуба глина.

Вартість путівки – від 360 грн./доба.

Медобори
Медобори

14. Голубине

Свалява

Основний лікувальний засіб курортів – вуглекислі гідрокарбонатно-натріеві мінеральні води «Поляна Квасова», «Лужанська», «Поляна Купіль».

В Голубиному пропонує свої послуги вілла “Квітка”. Вартість проживання тут – від 550 грн./особа/доба. Додатково можливо замовити харчування. Сніданки входять у вартість номера.

Голубине
Голубине

15. Сергіївка

сергіївка

В Одеській області є унікальний курорт Сергіївка. Це місце особливе тим, що лиман із цілющими грязями розділяє селище на кілька частин. Зокрема, основна частина Сергіївки розташована на материковій частині. Тут збудовані готелі, кафе, санаторії тощо. Щоб дійти до берега моря треба пройти “кілометр здоров’я”. Так називають відстань через міст, який розтягнувся через лиман до самого моря. Якщо у вас немає бажання ходити пішки, то до моря можна добратися на катері.

До Сергіївки більшість відпочивальників приїжджає заради грязей. Тут збудували санаторії, де і сьогодні надають повний комплекс лікувальних процедур для рухового апарату.

Вартість перебування на курорті складає від 300 грн. за номер.

Сергіївка
Сергіївка

Всі ціни знаходяться за посиланням.

*Зауважуємо, що путівки в санаторії продаються на період терміном від 10 днів.

# Курорт Область Тип Що лікуємо
1 Миргород Полтавська Бальнеологічний Захворювання шлунково-кишкового тракту (хронічні гастрити, коліти, захворювання печінки, жовчного міхура тощо), обміну речовин (у тому числі цукровий діабет), опорно-рухового апарату, нервової системи
2 Моршин Львівська Бальнеологічний Хронічні гастрити, коліти, гепатити, холецистити, панкреатити, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, дискінезія жовчовивідних шляхів
3 Солотвино Закарпатська Кліматичний, бальнеогрязевий Алергічні захворювання, органів дихання (у тому числі астми та туберкульозу), захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи, урологічні захворювання
4 Східниця Львівська Бальнеологічний Захворювання шлунково-кишкового тракту (хронічні гастрити, коліти тощо), печінки, жовчовивідних шляхів (жовчнокам’яною хворобою, хронічними гепатитами та холециститами), сечостатевої системи (сечокам’яною хворобою, сечокислий діатез тощо), ендокринної системи (цукровий діабет)
5 Трускавець Львівська Бальнеологічний Захворювання шлунка, кишечника, печінки, жовчних шляхів, нирок, сечового міхура, гінекологічні захворювання, цукровий діабет, захворювання опорно-рухового апарату
6 Хмільник Вінницька Бальнеологічний Захворювання нервової та ендокринної систем, опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, гінекологічні
7 Черче Івано-Франківська бальнеогрязевий Лікування опорно-рухового апарату (остеохондрозів, різних видів артритів та артрозів) та нервової системи (у тому числі радикулітів, невростенії, астенічного синдрому), захворювання судинної системи (хвороба Рейно, варикоз, хронічні тромбофлебіти тощо) та гінекологічні
8 Шаян Закарпатська Бальнеологічний Захворювання шлунка та підшлункової залози (гастрити, коліти, виразки, панкреатити), печінки, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів (хронічних гепатитах, холециститах), обміну речовин (цукровому діабеті, ожирінні), сечостатевої системи (хронічні пієлонефрити, циститах, сечокам’яній хворобі), при інтоксикаціях
9 Поляна (Свалявський р-н) Закарпатська Бальнеологічний Захворювання органів травлення у фазі стійкої та нестійкої ремісії (гастрит, виразка, ентерит, ентероколіт, хронічні коліки, розлади), захворювання печінки, панкреатит, цукровий діабет легкого та середнього ступенів
10 Солочин Закарпатська Бальнеологічний Лікування хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, захворювань ендокринної системи, супутніх захворювань серцево-судинної, центральної та периферичної нервової систем, опорно-рухового апарату
11 Берегове Закарпатська Бальнеологічний Захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинні захворювання, урологічні, гіпертонія, захворювання нервової системи
12 Великий Любінь  Львівська Бальнео-грязевий хвороби системи кровообігу, гінекологічні, нервової системи, шкіри та підшкірної клітковини, кістково-м’язової системи і сполучної тканини, доліковування після гострого інфаркту міокарда, лікування дітей (4-18 років) з ДЦП + супроводжуючілікування хворих на хронічні ревматичні захворювання та захворювання кістково-м’язової системи і сполучної тканини
13 медобори Тернопільська бальнеогрязевий захворювання серцево-судинної системи (гіпертонічна хвороба, судинні неврози, хронічні тромбофлебіти); захворювання органів травлення (гастрити, виразкова хвороба, коліти, гепатити, холецистити, холангіти); захворювання периферичної та центральної нервової системи (радикуліти, неврити); захворювання опорно-рухового апарату (ревматоїдні артрити, поліартрити, остеохондроз); захворювання легеневої системи; гінекологічні захворювання запального характеру, безпліддя, захворювання порушень обміну речовин та ендокринної системи (цукровий діабет, захворювання щитовидної залози, ожиріння); захворювання шкіри (екземи, псоріаз, дерматити).
14 Голубине Закарпатська Кліматичний, бальнеологічний Захворювання органів травлення, порушення обміну речовин, хвороби систем кровообігу, дихання, нервової, ендокринної, сечостатевої, кістково-м’язової системи. 
15 Сергіївка Одеська Кліматичний, бальнеогрязевий Комплекс лікувальних процедур для рухового апарату

**Бальнеологія (від лат. balneum – купання і терапія) — розділ медицини, що вивчає лікувальні мінеральні води, а саме їхні властивості, класифікацію та критерії оцінки терапевтичного впливу на організм при різних захворюваннях.

За матеріалами http://1001idea.info/15-ukrajinskyh-kurortiv-scho-ne-postupayutsya-jevropejskym/