Басейн на дачі – прекрасна можливість урізноманітнити свій відпочинок
Літній відпочинок за містом значно втрачає у своїй привабливості, якщо поруч немає водойми – озера, річки або ставка. Втім, бетонний, надувний або каркасний басейн на дачі, своїми руками (фото процесу представлені нижче) зібраний на ділянці, стане гідною альтернативою, чи не потребував великих вкладень.
Надувний басейн: мобільно і доступно
Самий простий, доступний і невибагливий в щоденній експлуатації – це надувний басейн. Більшість моделей (залишимо осторонь дитячі басейни, їх розглянемо нижче) надувних басейнів виготовлені з здвоєного (рідше зустрічається і три шари) чохла з ПВХ-плівки.
Основні переваги надувного басейну:
компактність – в зібраному вигляді він займає мінімум місця, його можна перевозити в багажнику автомобіля. При настанні холодів його легко розмістити в коморі
- проста установка – весь процес підготовки займе від сили 15-25 хвилин(підготовка місця, розкладка басейну, накачування повітряної камери)
невелика ціна
Невелика ціна дозволить стати володарем власного невеликого басейну
в такому басейні вода швидко прогрівається
Великий круглий надувний басейн
Дитячі надувні басейни: з гіркою, з тентом, з манежем
Надувний басейн – відмінний спосіб для загартовування і фізичного розвитку дитини. Сучасні моделі дитячих надувних басейнів надзвичайно різноманітні – як за формою, так і устаткуванню:
басейн з тентом – вода відмінно прогрівається на сонці, а ось дитина може сховатися від палючих променів і не перегріється
- басейн-манеж – у ньому передбачена спеціальна штанга, до якої можуть підвішуватися іграшки
Ігровий надувний басейн-манеж
ігрові центри – в них може одночасно плескатися декілька діточок, в них є лабіринти, фонтани, гірки, надувні іграшки
Дитячий надувний басейн з гіркою
При виборі важливо визначитися з розміром басейну – це може бути компактна модель, яку можна взяти з собою на річку, озеро або море, варіант «жабника». А може бути і модель побільше – великі плоскі басейни, в яких дитина в горизонтальному положенні може повністю занурюватися у воду і освоювати ази плавання. Є й інші важливі моменти:
вибір глибини – безпосередньо залежить від віку. Для дітей до 1,5 року – до 15-17 см, в межах 1,5-3 роки – до 50 см, від 3 до 6 років – до 70 см
Каркасний басейн: види та особливості установки
Каркасні басейни зберігають свою форму за рахунок установки рами. Залежно від типу рами і сезонності використання каркасні басейни поділяють:
сезонні – мають збірно-розбірну раму з порожнистих металевих труб і з’єднуючих їх елементів. Чаша басейну – мішок з тришарового (товщиною 0,7-0,7 мм) полівінілхлориду, між шарами плівки армований сіткою з кевлара або поліестру – це додає плівці міцності на розрив.
Овальний каркасний басейн змонтований біля дерев’яної веранди
всесезонні – можуть переносити заморозки навіть з водою всередині, тому їх можна не демонтувати на час холодів. Їх основна відмінність – вони мають по бортах металеву профільовану стінку (0,8 мм), додатково покриту декількома шарами полімеру або емалі. Завдяки посиленій рамі, що має додатково встановлені поперечні балки і підпори для стінок, і сталевому борту створюють чималі (до 20 т води) басейни круглої або овальної форми. Термін служби – до 15 років
Бассейн на даче своими руками:
Стационарный бассейн (композитный, бетонный) часто воспринимается как показатель особого статуса владельца дома. Впрочем, построить на участке бассейн своими руками достаточно несложно.
После этого приступают непосредственно к строительству:
- котлован – его размер должен быть на 40-50 см больше и немного глубже, чем размер планируемого бассейна. Стенки котлована делают с небольшим (порядка 5 градусов) уклоном на внешнюю сторону – это предупредит осыпание грунта и добавит конструкции устойчивости и надежности (рис. 2)
- дно котлована тщательно выравнивают и утрамбовывают, затем создают дренаж — слой щебня и песка толщиной порядка 30 см (рис. 3). Его хорошо проливают водой, чтобы она стала максимально плотной, затем устраивают гидроизоляцию. Бюджетный вариант – настелить рубероид на битумной мастике в два слоя. При этом он должен выступать за дно на 20-30 см на стенки бассейна
- на дне устраивают армокаркас (рис. 4) и заливают бетон. Когда бетон затвердеет, приступают к монтажу опалубки
- монтаж опалубки – для этого используют деревянную доску (проолифленную или окрашенную) или фанеру, с её помощью можно создавать изогнутые линии (рис. 5,6). Монтаж фанерной опалубки более затратен, зато качество получаемой поверхности чаши бассейна получается очень высоким, что в дальнейшем позволяет сэкономить на шлифовке стен. Чтобы опалубка под весом бетона не деформировалась, на расстоянии 0,5м устанавливают распорки и ребра жесткости
- заливка стен – перед заливкой стены и дно хорошо смачивают водой, для более плотной сцепки с раствором. После заливки первого (15 см) слоя устанавливают заранее подготовленную арматурную сетку и продолжают послойно заливать стены
- шлифовка и гидроизоляция – после затвердевания бетона опалубку демонтируют (рис. 7) и шлифмашинкой (вручную) затирают стены, выравнивая их.
После этого проводят гидроизоляцию холодных швов – сколы, трещины, выемки между слоями, швы между стенками, стенками и дном
- отделка – для декоративной отделки стен используют мозаику (рис.8), кафель (облицовочную плитку), но в последнее время для этих целей используют ПВХ-пленку. (рис. 9) Она не только повышает герметичность бассейна, но и придает ему привлекательный голубой окрас. Иногда для украшения дна используют наливные полы (рис.10)
После окончания чистовой отделки приступают к установке необходимого оборудования (рис. 11)– насосно-фильтрующих станций, подсветок, водопадов, фонтанчиков и т.д, проводят работу по благоустройству прилегающей территории.