Гліцинії цінуються головним чином за красиві звисаючі суцвіття. Опорою для цієї дуже красивої декоративної рослини можуть бути високі стіни та огорожі, а також міцні перголи і арки, з яких можуть живописно звисати квіти. Можна висаджувати гліцинії і біля великих дерев.
За висновком Британського королівського товариства садівників – більшість видів роду гліцинії морозостійкі (до -28 ° С), а це одне з найбільш достовірних джерел. Найкраще гліцинії цвітуть на теплих, сонячних, захищених від вітру місцях. Тому гліцинія підходить для вирощування в умовах клімату України.
Гліцинії зацвітають ТІЛЬКИ НА СЬОМИЙ РІК свого життя. Зверніть, будь ласка, увагу на наступний факт – на грунті, багатому азотом, рослина може дати безліч ростових пагонів і погано цвісти. Надлишок азоту в ґрунті змушує гліцинію нарощувати зелену масу, і забути про цвітіння. Тому, будь ласка, не перестарайтеся з внесенням азоту в зрілому віці гліцинії.
Гліцинії можна формувати біля стін і огорож безліччю способів. Шпалерна форма найкраще відкриває квітки. Можна вирощувати їх і на штамбі.
ТЕРМІНИ обрізки.
Щоб підтримувати форму рослини і стимулювати цвітіння, квіткові пагони сильно вкорочують в два прийоми – влітку і після опадання листя. Навіть якщо ви вирощуєте гліцинію у вільній формі, її бічні пагони все одно потрібно обрізати, це суттєво посилює цвітіння.