Як позбутися від бур’янів за допомогою газет та покращити якість грунту

Як позбавиться від бур’янів без гербіцидів і хімії

Цей трюк допоможе очистити вашу ділянку від бур’янів без застосування гербіцидів або токсичних хімічних речовин. Все, що вам знадобиться, це купа старих газет, трохи води і мульча зі старого листя і тирси.

Цей принцип мульчування запропонував відомий садівник Кевін Джейкобс (Kevin Jacobs), він досить простий в реалізації, а головне він призводить до покращує якості  грунту.
Газета в даному випадку, виступає як прошарок, яка позбавляє грунт сонячного світла і тим самим запобігає появі бур’янів.
Накрийте потрібну вам ділянку газетами.64521c
Залиште проміжки там, де у вас посаджені саджанці.
Рясно полийте газети водою. Вся зайва вода стече в грунт.

d72081
Потім привезіть мульчу зі старого листя, тирси та тріски і щільно закладіть всю ділянку. Так щоб бур’яни не могли пробитися.
Висота шару повинна бути не менше 5 сантиметрів.

2c53e3
мульчеваніе ділянки газетами і тирсою: Органічне землеробство, пермакультура
Цей метод дозволяє не тільки очищати ділянку від бур’янів, а й сприяє зростанню корисних мікроорганізмів, які розпушують і збагачують грунт.
Це дуже повільний процес, орієнтований на збільшення біорізноманіття(зявляються дощові червяки) та грунт таким чином поглинає значно більше вуглецю, ніж при перекопуванні.
Звичайно, є питання до чорнила, якими проводиться друк на газетах. Але зараз більшість газетного чорнила випускається в водному розчині з використанням деревного вугілля, так що ви можете використовувати їх без страху, як для компостування, так і для мульчування.