Саме слово loft має іноземне походження і дослівно перекладається з англійської як «горище», «апартаменти нагорі». Ідея використання занедбаних фабрик, складів, майстерень і мануфактур під житло не нова, її коріння тягнуться ще з 40-х років і мають американське походження.
Основною концепцією стилю є компоновка різних архітектурних рішень. Наприклад, гармонійне поєднання старого (цегляні стіни, сходи, труби, не прикриті системи вентиляції, заводські пристосування) і чогось сучасного (новомодна техніка, метал і дзеркала) в одному інтер’єрі.
Основа приміщення в стилі лофт складається з деталей: меблі максимально прості і функціональні, кольори переважно холодних відтінків, великі вікна, практично повна відсутність декору. А те, що в інших стилях виглядає як недолік, різні цегляні виступи, штукатурка стін, дощата підлога, є родзинкою даного стилю.
Стиль лофт найбільше підходить для:
Людей творчих професій, так званої богеми. У стилі лофт легко обладнати майстерню і виставковий зал на одній території, втіливши найсміливіші ідеї в життя.
Економні люди. Стиль лофт підходить для людей, у яких фінансове питання стоїть гостро, мінімум витрат і простота у всьому – основне кредо стилю.
Власники квартир з вільним плануванням. Вікна до підлоги і величезний простір – найкраща основа стилю, в такому приміщенні можна «розгулятися».
Волелюбні люди з бажанням виділитися. Під такий опис чудово підійде молодь, тяга якої до всього нового і нестандартному допоможе облаштувати житлове приміщення в стилі лофт найкращим чином.
Особливості стилю лофт
Відкрите планування, практично повна відсутність перегородок. Всі функціональні зони розділяються за допомогою різних видів зонування (колірні контрасти, акцентування світлом або ж скляні перегородки, які не порушують основну концепцію відкритого простору)
Індустріальні риси інтер’єру. Цегляна кладка, труби і груба штукатурка є невід’ємною частиною стилю лофт. І навіть якщо немає можливості «оголити стіни», можна спробувати зробити імітацію кладки, наприклад, за допомогою шпалер з схожим малюнком. Цегляна стіна і зовсім є улюбленим прийомом дизайнерів у таких приміщеннях.
Комбінування старого і нового в інтер’єрі. Все, що розглядалося в попередньому пункті, має гармонійно поєднуватися з ультрамодними тенденціями – сучасна техніка, хромовані поверхні, скляні перегородки та сталеві плитки для облицювання стін.
Меблі в стилі лофт виконує важливу роль, крім основних функціональних навантажень (зберігання речей), у неї є і додаткове завдання – зонування приміщення. Меблі в цьому стилі може бути практично будь-якою, але ефектніше виглядають комбінації антикваріату з чимось сучасним і мінімалістичним (наприклад, комод «на ніжках» і хромована шафа).
Високі світлі стелі також є необхідною складовою стилю лофт. Чим більше світла і простору буде в такому приміщенні, тим краще.
Нестандартні аксесуари. Всілякі графіті, плакати, абстракції або навіть дорожні знаки будуть дуже доречні в загальній концепції стилю лофт.
- Читайте також Інтер’єри в стилі Шеббі-Шик