Готуй сани літом, а квітники плануй взимку))))Пропонуємо вам різноманітні схеми квітників з назвами рослин: клумби, міксбордери, аліпйська гірка та варіанти для сонця і тіні….
1.Флокс, 2.Астильба, 3.Лілейник, 4. Гехзера, 5.Герань
Рослини: 1 – тис, 2 – плетистая троянда, 3 – лаватера, 4 – полин, 5 – шавлія, 6 – лаванда, 7 – соннцецвіт, 8 – сантоліна, 9 – розмарин, 10 – римська ромашка, 11 – чебрець лимонний, 12 – чебрець повзучий.
Опис: На задньому плані по боках композиції посаджені два тиса (1), підстрижені у формі колон. Як куліси використовуються підв’язані до грат плетистая червона троянда (2) і рожева лаватера (3).
Центр композиції займають пряні трави – полин гіркий (4), шавлія лікарська (5) і лаванда (6). Щоб композиція була врівноваженою, серед трав розміщені штучно зістарені стовпчики з сірого каменю.
Край піднесення, на якому знаходиться квітник, закінчується кам’яними блоками. Найбільший з них, прикрашений двома кулями, використовується як лава. Лавку облямовують соннцецвіт (7) і сантоліна (8). Тут же варто винесений в сад з тераси розмарин (9) в теракотовому горщику.
Підніжжя лавки вимощено кам’яними плитами, а в ущелинах між ними ростуть ромашка римська (10) і чебреці – лимоннопахнущий (11) і повзучий (12).
Схема квітника для сухого струмка.
1.бамбук-листоколосник.
2.гібріди ірису бородатого.
3.лобелія.
4.Горлянка повзуча.
5.Дзвіночок Пожарського.
6.гібріди обрієти.
7.брунера крупнолистяна.
8.Моховатка голковидна.
9.Горлянка повзуча червонолиста
10. Арундо.
1.ХОСТА (гібриди Hosta): висота 30-90см; квітки білі або фіолетові; цвіте з липня по серпень.
2.ГОРТЕНЗІЯ (гібриди Hydrangea): висота 1-2м; квітки сині, рожеві або білі; цвіте з липня по вересень.
3.Язичник зубчастий або Лігулярія (Ligularia dentata): висота 120см; квітки оранжево-жовті; цвіте з серпня по вересень.
4.СКУМПІЯ звичайна (Cotinus cogygria «Royal Purple»): Висота 3м; квітки зеленувато-червоні, зібрані в пухнасті суцвіття; цвіте з червня по липень.
5.НАПЕРСТЯНКА пурпурова (Digitalis purpurea): У: 80-140см; рожеві квітки, зібрані в високі суцвіття; цвіте з червня по липень; самосейка.
6.ГОРЛЯНКА ПОВЗУЧА (Ajuga reptans): У: 20см; ПОВЗУЧА рослина; квітки дрібні, фіолетово-сині; цвіте з травня по червень.
7.тРОЯНДА зморшкувата (Rosa rugosa): У: 90-180см; квітки рожеві, запашні; цвіте з червня по вересень.
8.МОНТБРЕЦІЯ(КРОКОСМІЯ) звичайна (Crocosmia x crocosmiiflora): У: 60-80см; в регіонах з суворими зимами бульби зимують в будинку; квітки жовті, помаранчеві або червоні; цвіте з липня по вересень.
9.ХЕБЕ товстолистий (Hebe pinguifolia «Pagei»): В: 30-60см; листя синьо-зелене; квітки білі; з травня по червень; потребує зимового укриття.
Сад уздовж доріжки. Рослини, які знадобляться для створення такої клумби:
– Alchemilla mollis (Манжетка м’яка) – 2 шт.
– Heuchera ‘Champagne Bubbles’ (Гейхера “Бризки шампанського”) – 1 шт.
– Lilium (Лілія) – 3 шт.
– Scabiosa ‘Butterfly Blue’ (Скабіоза “Блакитний метелик”) – 1 шт.
– Iris sibirica (Ірис сибірський) – 3 шт.
– Spiraea japonica ‘Goldmound’ (Спірея японська “Голдмаун”) – 1 шт.
– Iris (Ірис) – 3 шт.
– Berberis thunbergii (Барбарис Тунберга) – 1 шт.
– Armeria maritima (Армель приморська) – 3 шт.
– Sedum kamtschaticum (Седум камчатський) – 9 шт
Ця мила садові клумба може прикрасити навіть дитячий майданчик. Композиція з барвистих квітів пастельних забарвлень, зі смугастими і краплистими візерунками на пелюстках – немов весела квітина ситцевій тканині.
На задньому плані цієї клумби – рожеві з темною серединкою зірочки – флокси волотисті (1). У флокса сорти Darwins Choice до того ж смугасте біло-зелене листя, яке також вносять шарм в цю композицію.
У середній частині клумби посаджена герань лугова (2). Сорт луговий герані Splish Splash відрізняється строкатими біло-синіми квітками.
Низькорослий сорт Бальзамін кімнатний (він же бальзамін Уоллера, «вогник», “іван мокрий”, “
Для сорту Explore Violet Star характерні фіолетові квіти з білою серединкою. Можна також вибрати яскравий сорт Belizzy Rosa Stern.
За ними цвітуть деревій птармика (6), декоративна цибуля (7), посаджений групами, лофант анісовий (8), вербена бонарская (9).
Стрижений у формі конуса самшит (10) і полин (11) утворили центральний фрагмент.
На задньому плані: лофант тибетский,або корейская м’ята (лат. Agastache rugosa), (12), ехінацея (13), хатьма (14). За опорною решіткою спрямувалися вгору білі- і червоні клематиси (15).
Між квітконосами (2) маку східного (Papaver orientate) непогано почуває себе ніжна однорічна (3) вербена бонарская (Verbena bonariensis).
Золотисті квітки (4) деревію таволгового (Achillea filipendulina) контрастують з рожевими квітками (5) кущової троянди ‘Souvenir de la Maimalson’ і (6) однорічного живокосту Аякса (Consolida ajacis).
До глибокої осені зберігає привабливість витончений (7) Пеннисетум лисохвостий (Pennisetum alopecuroides).
(8) Пентстемон (Pentstemon) і (9) айстра італійська (Aster amellus) цвітуть кілька тижнів поспіль.
(10) Тютюн запашний (Nicotiana sanderae) і (11) Календулу (Calendula officinalis) висівають навесні.
(12) Шавлія дібровна (Salvia nemorosa) і (13) чорнобривці тонколисті (Tagetes tenuifolia) ‘Lemon Gem’ – два дуже популярних довгоцвіта.
Клумба для півтіні. Цей варіант клумби розміром 1,5 х 2 м. Пропонується спеціально для напівзатінених місця.
Ефектне поєднання соковитої зелені з жовтим візерунком на своєму листі демонструє на подіумі Хоста (1). У травні увагу привертають рожеві серцеподібні квітки з білою “сльозою” діцентри чудової (2), яку називають також розбитим серцем.
У травні-червні хоровод зірчастих жовто-червоних квіток кружляє над червоно-зеленим листям Епімедіуму червоного (3). Свою частку в розстановку акцентів вносить і Ліріопе мускаревидне (4) зі своїм прикрашеними смужками листям.
Витонченим сітчастим візерунком на пелюстках красується з травня по жовтень герань (5). А поруч сріблястими цятками прикрасила своє листя медунка (6).
У травні на роль головного соліста клумби активно претендує (Omphalodes verna) — сланка незабудка (7). В кінці травня на клумбі яскраво виділяються квітки фіалки (8).