Для цього нам буде потрібно:
– Бязь білого кольору;
– Синтепон;
– Для приготування суміші – кава, кориця, ваніль, клей ПВА;
– Акрилові фарби білого і коричневого кольору(можна замінити на гуаш);
– Олійна фарба коричневого кольору(можна використати фламастери);
А також: пінцет (для набивання іграшки), ножиці, олівець простий, голка, білі нитки, тонкі пензлики.
півник
Перше, з чого починається будь-яка робота – це підготовка викрійки.
Для цього вам треба перевести з екрану комп’ютера або просто роздрукувати цю викрійку на папір:
Коли форма роздрукована і вирізана, її можна переносити на тканину. Бязь скласти навпіл і розгладити. Зверніть увагу на пунктирну лінію. Це місце зашивати не треба. Через нього ми вивернемо деталь і надалі наповнимо синтепоном.
Після того, як форма перенесена на тканину, прошиває на машинці по лінії, залишаючи місце пунктиру НЕ зашитим.
Вирізаємо деталь, відступаючи від строчки приблизно 3 мм. У місцях, які я позначила червоними рисками треба зробити надрізи, дуже акуратно, не доходячи до шва 1 мм. Завдяки цим надрізам, в вивернутому стані тканина не буде тягнути і зборів.
Вивертаємо іграшку і набиваємо синтепоном. Я це роблю за допомогою медичного пінцета. Дуже зручно. Синтепон набиваємо плотненько, не залишаючи пустот і нерівностей.
Після цього зашиваємо отвір потайним швом.
Тепер найцікавіше …
Підготовка до фарбування.
Готуємо суміш: насипаємо в ємність, мисочку, чашка і ін. – 2 ч. Ложки розчинної кави, 0,5 ч. Ложки кориці, дрібку-другу ваніліну. Заливаємо всю цю смакоту гарячою киплячою водою (приблизно 150 гр.), Розмішуємо. В окремому посуді змішуємо 2 ст. ложки клею ПВА з 2 ст. ложки холодної води. Я так роблю для того, щоб уникнути грудочок, якби я додавала в клей відразу гарячу воду. Отримане «молочко» додаю в гарячий розчин кави, какао, кориці. Таким чином, суміш готова.
Фарбування. У цей момент я включаю духовку, на 120-130 гр. Поки ми фарбуємо, духовка встигне нагрітися. Пензлик окунаю в приготований розчин, віджимаємо про край посуду, в якому він у нас знаходиться, і фарбуємо деталі іграшок. Мазки робимо злегка вологимю пензлем, щоб не затекло.
Якщо після першого фарбування півник здався вам світлим, то можна пофарбувати його ще один раз. Я так і зробила. Все-таки пряник повинен бути румянішим:)
Тепер можна приступити до розпису пряника. Малюнок можна придумати будь-який і зробити на свій смак.
Наносимо простим або білим олівцем розмітку.
– Затоніруем деякі лінії коричневої олійною фарбою. Перш ніж фарбувати, видавіть невелику кількість олійної фарби на серветку, щоб зайва олія встигла всмоктатися в папір. За отриманого контуру профарбовуємо напівсухиим пензликом, коричневою фарбою. Злегка розтушовуючи до краю.
Останній етап. Робимо петличку, за яку півника можна підвісити в будь-якому зручному місці.
За матеріалами http://www.livemaster.ru/topic/2073657-shem-pryanichnogo-petushka-simvol-2017-goda