Хвойні рослини в ландшафтному дизайні

520При оформленні оригінального декоративного саду на ділянці заміського будинку все частіше перевага віддається хвойним деревам і кущам. Це пояснюється тим, що вічнозелені рослини зберігають свіжість і привабливий вигляд протягом всього року, додають ландшафту особливу «родзинку».

1617

1103

1617

1917 Крону цих рослин легко стригти і формувати з неї різні фігурні композиції. Крім декоративних функцій, хвойні наділені цілющими властивостями: вони наповнюють повітря особливим ароматом і фітонцидами.

У ландшафтному дизайні при використанні вічнозелених рослин важливо враховувати їх розростання, форму листяної частини, колірну палітру, щоб уникнути монотонності ділянки. Хвойні дерева і чагарники додають в ландшафт нових відтінків і кольору, створюють теплу, трохи казкову і навіть філософську атмосферу декоративного саду.

Хвойники прекрасно поєднуються з усіма оздоблювальними будівельними матеріалами, штучними і натуральними:
Садово-паркові композиції
Різноманіття форм крони хвойних дерев і видів чагарників дозволяє створювати оригінальні садово-паркові композиції, де можна використовувати природні і штучні елементи ландшафтного декору. Скульптура, невелика водойма, кам’яні брили або величезний старий пень на тлі вічнозелених дерев і чагарників створять оригінальний парковий ансамбль і підкреслять природну первозданність.

1717скульптура ведмедя
Дуже ефектно виглядають композиції з об’ємного темного каменю на тлі тендітних дерев, наприклад, кипарисовика або туї звичайної:

1817Вогонь в центрі
Пейзажні міні-парки з хвойними
За допомогою хвойних рослин на невеликій ділянці можна створити міні-парк в англійському або французькому стилях. Для цього важливо створити різні геометричні форми рослин, які б гармонійно поєднувалися в ландшафті. Кулясті форми чагарників в поєднанні з конічними або колоновидні формами кипариса або туї в дизайні ландшафту створять атмосферу англійського або французького парків:

1419

1520Англійський  парк. Кипариси, біла стіна
Дуже оригінально виглядатимуть квітучі чагарники, що чергуються з вічнозеленими посадками, які допоможуть зберегти привабливий вигляд ділянки в різні сезони, навіть коли опаде цвіт і листя:

1124квітучі кущі
Ліс в мініатюрі, де хвойні прекрасно уживаються з іншими рослинами інших видів, – ще один неординарний спосіб ландшафтного дизайну. В такому випадку вічнозелені рослини краще висаджувати ярусами, чергуючи світлі і темні відтінки хвої, округлі і пірамідальні крони. Це підкреслить своєрідну ритмічність дизайну:

619

1019Міні-ліс. Клумба-ліс
Високі хвойні дерева (ялина, модрина, кедр) з крислатою кроною створюють хорошу тінь. Тому якщо ділянка має невелику площу, висаджувати їх краще біля парканів:

1318Ялинки  біля огорожі
Багато сортів туї і кипариса, завдяки своїй формі і досить щільній кроні, можуть виконувати функцію живоплоту:

1220 (1) 819 919Жовті крісла. Біла доріжка. Алея в саду
Ландшафтні тераси
Якщо ділянка розташована на схилі, найбільш практичним і оригінальним рішенням буде його оформлення у вигляді каскаду терас, розташованих ярусами. На нижньому рівні можна розташувати чагарники ялівцю або карликові сосни. Акуратно підстрижені кущі в поєднанні з іншими рослинами стануть прекрасним оформленням терас.259 323

Ступеньки. Яруси з кулястими кущами
Сланкі кущі грунтопокривних сортів ялівцю (Вілтон або Репанда), які перемежовуються з іншими кучерявими і плеткими чагарниками, створюють враження художнього безладу і буйства природи. Одночасно служать хорошим зміцненням схилів:

423Велика кількість чагарників
Патіо з вічнозеленими
Для облаштування затишних внутрішніх двориків – патіо – можна використовувати контейнерне озеленення з хвойними. Такий вид декоративного оформлення дуже зручний, практичний і незамінний для невеликої території:719

Круглий стіл
Ефектно виглядають патіо, розташовані на декількох ярусах терас. У такому варіанті хвойні рослини можуть розмежовувати ці зони: на верхньому рівні найкраще розташувати високі дерева, а на нижніх – карликові види туї або сланкі чагарники:2017

Крісла біля басейну
Хвойні рослини можна використовувати в якості основного елементу ландшафту проектування або оригінального доповнення до нього. Важливо знати, що всі хвойники не переносять застою вологи в грунті, тому глинистий і важкий грунт потрібно перемішати з піском і доповнити хорошим дренажем. Також вічнозелені рослини потрібно підживлювати спеціальними видами підгодівлі для таких рослин. Правильний догляд забезпечить довге життя хвойним рослинам і привабливий вид декоративного саду.