Вишивка шовковими стрічками була особливо популярна в другій половині XIX століття: нею прикрашали не тільки одяг, але і ковдри, капелюшки, парасольки, абажури і різні дрібнички. Потім популярність цього виду рукоділля пішла на спад, але останнім часом вишивка шовковими стрічками почала відроджуватися, а інтерес до неї не згасає, а навпаки, все посилюється.
Що необхідно для вишивки шовковими стрічками? В першу чергу, звичайно, самі стрічки. Зрозуміло, краще всього використовувати спеціальні шовкові стрічки для вишивки (стандартна ширина 4-7 мм). Якщо у вас немає можливості дістати такі стрічки, допустимо використовувати стрічки з синтетичного атласу шириною до 1, 2 см (для натурального шовку прийнятна ширина стрічки до 2 см). Стрічка повинна бути м’якою.
Також для вишивки шовковими стрічками потрібні спеціальні голки – товсті, з широким довгим вушком. Голки синель мають гострий кінчик, трикотажні (гобеленові) – тупий. Голки відрізняються за номерами – чим менше номер, тим більше голка. Вибір номера голки залежить від ширини і товщини тканини. Голки №24 – найменші, їх використовують при вишивці шовковими стрічками завтовшки 2-3 мм Голки № 18-22 підходять для стрічок товщиною 7, 9 і 12 мм. Краще вибирати позолочені голки: гальванічне покриття не дозволяє їй іржавіти, тому вона завжди буде легко ковзати в тканини.
Для вишивки шовковими стрічками можна використовувати практично будь-які тканини. Найпоширеніші види тканин – це бавовняні (муслін, плис, батист, рогожа, сатин), лляні ( полотно), шовкові (шовковий тюль, шифон) та вовняні (джерсі, креп, твід). В принципі, цими тканинами вибір не обмежується. Для вишивки шовковими стрічками підходить будь-який матеріал, що відрізняється міцністю (щоб утримувалися стібки) і еластичністю (щоб легко проходила нитка). Якщо тканина дуже щільна, для проколу отворів під стібки можна використовувати шило або товсту голку синель. Тканина повинна добре поєднуватися з стрічкою.
Також для вишивки шовковими стрічками використовують п’яльця (щоб краще натягнути тканину), вишивальні нитки (для закріплення стрічки в кінці роботи), намистини та іншу фурнітуру для обробки. Технологія вишивання шовковими стрічками принципово не відрізняється від інших видів вишивки. Єдина відмінність – це використання стрічок замість ниток, і як результат – об’ємність вишивки. Вишивка шовковими стрічками часто використовується в поєднанні з вишивкою бісером, хрестиком і гладдю.